FakaHeda slaví 1 rok :)

Tak, je to zhruba přesně rok, co jsme poprvé spustili Counter-Strike 1.5 server. Pokud se chcete o historii FakaHedy dozvědět více, neváhejte a čtěte dále.. :)


v tomto článku si něco povíme o Hardwarové historii FakaHedy :)
Poprvé jsme vůbec o žádnem GameHostingu nezmýšleli a chtěli jsme pouze pro účely našeho klanu spustit 1 CS1.5 server. první konfigurace našeho děla byla Duron 800 Mhz :), ostatní si už bohužel nepamatuju, avšak ten procak dost vypovídá o síle toho serveru.:) Na něm začli mé první pokusy ještě v domácím prostředí rozjet CSko :) to se po chvíli stalo reálným a tak nic nebránilo tomu, dát server do centra naší wifi sítě. Avšak ani my v té době jsme nechtěli platit těch pár stovek za elektřinu za tenhle komp, tak proč teda nespustit nějaký další server, ať z někoho pár stovek vyžebračíme :) Na duronu 800 to však možné jaksi nebylo, a tak jsme se poohlédli po něčem jiném. MiniMe ze školy přitáh asi 3 desky Abit VP6 (dualCPU), a k tomu asi 5 Pentium 3 v různých frekv. Nakonec jsme tedy vybrali 2xPentium III 933 Mhz, clockli na 1,15 Ghz a to už bylo dělo :) No a pak už to šlo ráz naráz.V první den oficiálního provozu se na ICQ ozvali tuším 4 lidi, a ještě v ten den jsme jim pustili servery pro testovací provoz.
Na serveru za pár dnů běželo tuším 10 CS serverů, což bylo jeho naprosté maximum... jen ztěží to rozdýchával :) a byl schopen v maximu utáhnout kolem 40-50 lidí online. Poté byl zakoupen Nový silnější server s konfigurací Pentium D 920 ( 2x2,8 Ghz) ten byl clocknut na 3,2 Ghz.
V květnu roku 2006 se nám ozval jistý člověk, že by s námi chtěl spolupracovat, jeho nick byl Capik, přispěl na nákup Beta serveru, a rázem jsme byli admini 3 :) 

V této době jsme servery měli pořád umístěny na naší síti, tudíž odezvy nebyly nijak valné. Začali jsme tedy uvažovat o novém housingu. Dlouho jsme se rozmýšleli kam servery umístit ( Brno - kde budeme studovat, nebo Praha - lepší odezvy, ale nedostupnost v případě problémů). Nakonec jsme tedy vybrali housing od společnosti Cybersales a.s., jíž jsme vděčni za jejich plnou ochotu a podporu v tom, co děláme :)

Přemístili jsme tedy náš Beta server na tento housing. to se uskutečnilo snad někdy na přelomu července a srpna. 
Alfa server se převozu dočkal v září. Kapacita dvou serverů také brzo přestala stačit a tak jsme těsně před vánocemi zakoupili náš stávající Gama server. Na něm byl spuštěn WoW server.

Kapacita Gama serveru se naplnila zhruba během 2 týdnů, což byl naprostý rekord a hrdě můžu říct, že leden byl ve znamení spouštění nových serverů.
Na začátku února byl proto do provozu uveden již 4.tý, čerstvý Delta server :) K jeho spuštění došlo dne 2.2.2007.
Dnes, 10.2.2007 na něm již běží 16 serverů, což jen dokazuje, že je o naše služby zájem :) O spuštění dalšího serveru se již spekuluje, avšak to do historie nepatří, takže to dále rozvádět nebudu... nechte se překvapit :)
A jen pro zajímavost: FakaHeda k tomuto dni hostuje již 65 heních serverů, z toho 49 z nich je zákaznických, zbytek jsou buď naše publicy, nebo sponzorované herní servery.

Pro psaní komentářů musíte být přihlášen.

Vyzkoušejte si Control Panel

Control PanelVerze 9530 (22.04.2024)

FakaHeda ceny

  • 249,00 Kč9,96 €
Vítejte na stránkách FakaHeda game hostingu!
Přihlášení