In-Game Advertisement System – jak na reklamy (AmxModX)

Pokud si chcete na svůj server nahodit reklamy, jako jsou ty na našich public serverech, připravil jsem pro vás step-by-step návod.

Pro představu, jak tyto reklamy vypadají, zde je video:
http://video.google.com/videoplay?docid=289134367627736161


stáhneme si tento balíček: www.fakaheda.eu/download/cs/in-game-ads.zip

 1. Rozbalíme si zip někam na disk a nainstalujeme hlmv136_setup.exe
 2. Nainstalovaný model viewer spustíme.
 3. v model vieweru – File – Load Model a vybereme soubor, který byl v .zip balíčku, jmenuje se wall.mdl. Objeví se nám model, na kterém bude nápis Buy My Stuff.
 4. Dole přejdeme na záložku Textures, a klikneme na Export texture
 5. Tímto si uložíme texturu modelu, kterou poté ve svém oblíbeném editoru obrázků (photoshop, paintbrush…) zeditujeme k obrazu svému.. Je však nutno dodržet rozměry, takže je neměňte, pokud nevíte co děláte.
 6. Zeditovanou texturu (uloženou ve formátu .bmp), nahrajeme zpět do model vieweru tlačítkem Import Texture
 7. Nový model je nutno uložit. -> File – Save Model As

Tímto jsme dokončili úpravu svého modelu, který budeme používat jako reklamu/obrázek/cokoliv na svém serveru.

Nyní se vrhneme na instalaci samotného Pluginu, který je pro tyto reklamy třeba.

 1. Připojíme se pomocí FTP na svůj server.
 2. Do složky /cstrike/addons/amxmodx/plugins na ftp zkopírujeme soubor in_game_ads.amxx, který jste si stáhli v .zip balíčku.
 3. Na FTP je nyní nutno zeditovat (stáhnout k sobě na počítač, změnit, a přepsat původní soubor na FTP) soubor /cstrike/addons/amxmodx/configs/plugins.ini – na nový řádek připíšeme název nového pluginu, tj: in_game_ads.amxx
 4. Dále je nutno zkopírovat vámi vytvořený model wall.mdl, který obsahuje reklamu, do adresáře na FTP, vytvoříme si proto kvůli přehlednosti novou složku, např. s názvem reklama v adresáři /cstrike/models.
 5. Do nového adresáře /cstrike/models/reklama tedy zkopírujeme soubor wall.mdl (můžete si jej pojmenovat i jinak, záleží na vás, ale měl by mít příponu .mdl)
 6. Nyní je nutno restartovat server, což můžete provést třeba v Control Panelu, nebo také stačí pouze změnit mapu, jelikož amx pluginy se vždy znovu načítají po každé změně mapy.
 7. Nyní by měl plugin již běžet a také, pokud je funkční, měl by si sám vytvořit novou složku v adresáři /cstrike/addons/amxmodx/configs s názvem In-Game Ads (nebo nějak tak)
 8. V této složce by se měl nacházet soubor precache_list.cfg, který budeme nyní editovat. Jednoduše na nový řádek přidáme cestu ke každému modelu (relativní vzhledem k adresáři cstrike), který chceme jako reklamu používat. V našem případě je to: models/reklama/wall.mdl
 9. Soubor uložíme a změníme mapu, popřípadě restartujeme server.

V této fázi máme vše připravené, a popíšeme si, jak reklamy přidávat.

1. Připojíme se na svůj server, je nutné mít admin práva na AMX. Take je nutné, abyste pri umistovani reklam byli na serveru sami, tudiz je nejlepe si behem tohoto procesu zaheslovat server, aby vam tam nikdo nelezl. Pokud na serveru nebudete sami, plugin bude psat chyby ve stylu: Error: More than one user is placing an advertisement!

+place_ad - hold down to place an ad flush with a wall.
iga_closer - move the ad closer to you.
iga_farther - move the ad away from you.

Tyto 3 příkazy slouží pro umisťování reklam.

První je nejdůležitější, proto si jej nabindujeme na nějakou klávesu, abychom příkaz pořád nemuseli psát do konzole.

Příkazem bind „u“ „+place_ad“  nabindujeme příkaz na klávesu u.

Nyní stačí zmáčknout a držet klávesu U, a reklamu pečlivě umístit. Poté co klávesu pustíme, se nám ještě objeví menu, kde jsou nějaké možnosti a hlavně uložení reklamy.

 

Pokud se stane, že chcete reklamu smazat, tak všechny záznamy se ukládají v adresáři In-Game Ads, kde pro každou mapu je zvlášť jeden .txt soubor.

Pro psaní komentářů musíte být přihlášen.

Vyzkoušejte si Control Panel

Control PanelVerze 9536 (24.04.2024)

FakaHeda ceny

 • 249,00 Kč9,96 €
Vítejte na stránkách FakaHeda game hostingu!
Přihlášení