Jabber

Ahoj, přicházím s další novinkou, která rozšiřuje naše služby.
Slyšeli jste někdy o jabber protokolu? Ne? Tak to pojďme rychle napravit!

Článek pochází z wow.fakaheda.eu, proto prosím veškeré dotazy směřujte na výše uvedenou adresu, (admin Virnik)


Ahoj, přicházím s další novinkou, která rozšiřuje naše služby.

Slyšeli jste někdy o jabber protokolu? Ne? Tak to pojďme rychle napravit!

Jabber je stejně jako ICQ, MSN a Yahoo instant messaging systém, narozdíl od těch prvně jmenovaný nevisí na jedinném serveru, ale serverů jsou stovky. Dále je vyvíjen zcela zdarma.

Že nechcete přecházet z ICQ, kde máte kamarády na Jabber, kde nikoho neznáte? Heh, další mýlka! O nikoho v kontaktech nepříjdete. Jabber podporuje tzv. ICQ transport, což je systém, jenž Vám dovolí se přes jabber server připojit i na ICQ. Dlaší výhodou jsou klienti. Není žádný vyhraněný, záleží jen na uživateli, co má rád.

Nekde okolo se válí screenshot mého klienta, tak se můžete podívat, jak vypadá alternativa k ICQ v reálu. Zvládá jak ICQ, tak Jabber najednou, takže ani transport není třeba (což umí jabber server).

A jak se k nám dostanete? Zahoďte ICQ (ICQ5.1, ICQ6), a pošlete jej i s reklamou a hackováním template do popelnice (nebo Recycle Bin). SIM-IM si můžete stáhnout jednoduše odsud, nebo časem přibyde i v naší download sekci. Další, a trošku strohý, ale velmi rychlý klient je PSI. Nesmíme zapomenout ani na Mirandu, která rovněž zvládá několik sítí najednou, nebo QIP.

A jak se k nám dostanete? Jednoduše. Po stažení klienta, přihlášení na ICQ, atp atp, si vytvořte další účet, tentorkát ale ne ICQ, ale Jabber.

Jako server dopište jabber.fakaheda.eu, a svou přezdívku napište ve formátu nick@jabber.fakaheda.eu. Zvolte heslo, a potvrďte registraci. Kdo všechno se již registroval, a koho si můžete do kontaktů přidat, zjistíte odkazem v menu (Jabber IM).

Zájemci, kteří chtějí využít jabber transport, protože jejich klient například jinou síť než jabber neumí, stačí když zvolí registraci na našem jabber transportu přímo z klienta, a vloží své UIN a heslo do ICQ. Kontaktlist se načte prakticky okamžitě sám.

Nesmírnou výhodou jabberu je, že se na svůj server nemusíte hlásit přímo. V praxi to znamená, že pokud máte kamarády, kteří jabber již mají, ale jsou třeba na jabber.cz, můžete si je do kontaktlistu přidat klidně bez obav, protože jabber servery spolu kamarádí, a normálně se domluví. To znamená, že Vaše zpráva bude naším serverem odeslána serveru, na kterém jsou Vaši kamarádi registrovaní, a ten ji pak normálně doručí. Rovněž výpadek jednoho serveru není pohroma, protože jeho uživatelé si mohou klidně zvolit jiný, a na ten se pod svým jménem přihlásit.

Do našeho Jabberu budou postupně přidávány další funkce, jako například vzdálený disk (každý si bude moct na server poslat určitý objem dat a sdílet jej s ostatními), TV program, hry, atp.

Slíbený screenshot programu SIM:

Pro psaní komentářů musíte být přihlášen.

Vyzkoušejte si Control Panel

Control PanelVerze 9553 (19.05.2024)

FakaHeda ceny

  • 249,00 Kč9,96 €
Vítejte na stránkách FakaHeda game hostingu!
Přihlášení