Omicron - problémový chod serveru + upgrade

Od soboty jste si na serveru Omicron (81.0.217.178) mohli všimnout špatných latencí (lagů) na herních serverech, které na tomto počítači běží. Chcete-li vědět co bylo příčinou, čtěte dále..

Aby bylo také něco pozitivního, tak během přístího týdne bude upgradován Epsi a Delta server na Q9450(2,66 Ghz, 12 MB cache) + 8GB ram každý (epsi 8GB 800Mhz A-data, Delta 8GB 1066 Mhz Corsair Dominator), takže se na těchto serverech můžete těšit na krapet lepší odezvy především u CS1.6 serverů. (jeden Q9450 se mi tu zrovna váli na stole a čeká až ho otestím :) nerad se ho budu vzdávat ve prospěch FH :))


Až dnes jsme konečně přisli na to, proč tomu tak je. Zprvu jsme si mysleli, že je to způsobeno pouze tím, že server běžel podtaktovaný(od posledního zásahu při restartu se nechtěně vymazal bios). Nicméně po delším bádání (bylo divné, že vytíženi serveru je cca 30% a najednou 90-100% a pak zase 30%), jsme dnes nakonec zjistili, že se nejspíše zastavil větrák na procesoru, což poté samozřejmě dokázal i graf teploty cpu ->

graf

Příčina tedy byla jasná - processor při přehřátí jednak zapína EIST, aby snížil svou teplotu, a poté začne i throttlovat ( ve zkratce - extrémně snižovat výkon).

Dnes jsme tedy alespoň natvrdo zapli EIST, aby byla teplota co nejnižžší a zítra již bude vadný větrák vyměněn. ( třeba tam technik najde mrtvou myš :)

Za vzniklé potíže se tedy omlouváme, budou samozřejmě adekvátně vynahrazeny.

Pro psaní komentářů musíte být přihlášen.

Vyzkoušejte si Control Panel

Control PanelVerze 9525 (18.04.2024)

FakaHeda ceny

  • 249,00 Kč9,96 €
Vítejte na stránkách FakaHeda game hostingu!
Přihlášení