Plánovaný výpadek 3.3.2009

Na úterý 3.3.2009 je naplánován již zmiňovaný výpadek z důvodu úprav/oprav/přesunů a dalších činností zhruba od 9:00 - 15:00 (bohužel na nočním času jsme se s naším providerem nebyli schpni domluvit). Výpadek se bude týkat téměř všech serverů a mělo by se jednat většinou o krátkodobé výpadky jednotlivých serverů (kolem 10-30 minut).

A co že se vlastně bude dít ?
Bude konečně instalováno vytoužené KVM na všechny naše servery. Taktéž proběhne montáž switched PDU od APC (zjednodušeně řečeno IP zásuvky), tudíž bude možno vzdáleně restartovat servery v případě jejich pádu. Budeme taktéž přesouvat všechny naše servery do jedné rackové skříně a mnoho a mnoho dalších věcí.
Výsledkem tedy bude (alespoň doufáme :-) ) celkové zlepšení stability a hlavně omezení nedostupnosti serverů na minimum (zajistí právě PDU a KVM).

Děkujeme za pochopení

Edit1: Z důvodů neočekáváných komplikací se výpadek protáhne nejspíš až do ranních hodin dalšího dne.

UPDATE: Většina serveru až na pár výjimek by měla být v provozu. Omlouváme se, že jsme sem nehodili update, ale v serverovně jsme trčeli do půl třetí ráno a domů jsme se dostali až teď  ve 4 hodiny.

Bohužel se to neobešlo bez jedné vážnějsí komplikace a tou je ztráta dat na serveru Fi. Reinstalovalo se asi 8 serverů na nový OS, bohužel u tohoto jediného se něco popletlo a raid špatně sesynchronizoval partition pro data herních serverů na Fi. Tyto servery byly znovu založeny, jsou v provozu, ale bohužel s defaultním nastavením. Všem by měl přijít také mail s heslama na tyto servery, prosím zkontrolujte si svou schránku. Ti co měli amxbans, tak mě napište, nastavím vám jej znovu na server. (web i bany atd tam zůstaly)

UPDATE: Dnes při zatížení Theta serveru se bohužel přislo na další problém. Senzory ukazovaly teploty až 100°C. Protože server měl probémy s utáhnutím 40hráčů a aby se předešlo poškození, byl vypnut.
UPDATE: THETA server je opět v provozu. Byl vyměněn za jiný záložní server.

Pro psaní komentářů musíte být přihlášen.

Vyzkoušejte si Control Panel

Control PanelVerze 9530 (22.04.2024)

FakaHeda ceny

  • 249,00 Kč9,96 €
Vítejte na stránkách FakaHeda game hostingu!
Přihlášení